nadaje się jako koń szkółkowy
nadaje się dla początkujących
jest lonżowany
BE
Zangersheide to rasa bardzo młoda, która powstała dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku. Mimo to, że Zangersheide nie są na ten moment przesadnie rozpowszechnione w Europie, to cieszą się doskonałą sławą i renomą wśród hodowców i znawców w tej dziedzinie. Konie te są wprost stworzone do sportu i wszelakich dyscyplin skocznych i jeździeckich, jeśli więc poszukujesz konia obdarzonego wspaniałą szybkością i dynamiką, warto wziąć pod uwagę kupno Zangersheide. Ponadto sprzedaż Zangersheide może wiązać się ze sporym zarobkiem dla hodowcy. Co ciekawe, pomimo swoich uzdolnień motorycznych, Zangersheide to konie zimnokrwiste.
Ogłoszenia na pierwszej stronie
BE
AT
AT
AT
AT
PL
IT
DE
DE
IT
DE
PL
PL
NL
NL
NL
NL
NL
NL
NL
Zangersheide to nowoczesny i bardzo elegancki koń, który prezentuje się do tego niezwykle szlachetnie. Jego sylwetka doskonale łączy w sobie wrodzoną lekkość, siłę oraz zwinność, które są przecież niezbędne w użytkowaniu sportowym. Koń ten zbudowany jest na planie prostokąta, co znaczy, że jego długość jest większa aniżeli wysokość. Ta w kłębie wynosi u dorosłych osobników od 165 cm do 175 cm. Bardzo trudno wyróżnić jednoznaczne cechy wyglądu, które byłyby charakterystyczne dla rasy, co wynika z jej wyjątkowo krótkiego rodowodu. Dobrze o tym pamiętać, jeśli rozważane jest kupno Zangersheide lub sprzedaż Zangersheide. Występują też w co najmniej kilku wariantach umaszczenia.
Zangersheide to konie spokojne, cierpliwe i bardzo pojętne. Cechują się rozwiniętą inteligencją, dzięki której łatwo nabywają one umiejętności, są też chętne do aktywności i pracy. Przywiązują się do właściciela i posłusznie wykonują polecenia wydawane przez jeźdźca. Nie ulega wątpliwości, że temperament i usposobienie Zangersheide są niebywale korzystnymi cechami tej rasy.
Jak już wspomniano wcześniej historia rasy Zangersheide jest nadzwyczaj krótka i rozpoczyna się właściwie dopiero w latach siedemdziesiątych, kiedy to w Lanaken w Belgii Leon Melchior założył stadninę, pierwszy koń przybył tu jednak już w 1963 roku. Miejscowa hodowla bardzo szybko wyspecjalizowała się w koniach sportowych, czego najsłynniejszym owocem są właśnie konie Zangersheide. Co było jednak motywem do podjęcia takich właśnie działań? Otóż w 1972 roku klacz Heureka Z, urodzona w 1960 roku i pochodząca z holsztyńskiej linii 8145, doznała kontuzji i musiała zaprzestać udziału w zawodach sportowych. Stadninę założono, aby kontynuować jej dziedzictwo i zapewnić kolejne konie, które odniosą ogromne sukcesy - tak zresztą się stało.
Obecnie konie hodowane w tej stadninie oznaczane są literą "Z" po swojej nazwie, symbol ten stał się dziś niejako synonimem jakości wśród koni sportowych. Dobrze o tym pamiętać, jeśli planowane jest kupno Zangersheide lub sprzedaż Zangersheide. Rasa ta wielokrotnie zdobywała najwyższe lokaty podczas zawodów o randze mistrzostw świata czy podczas Igrzysk Olimpijskich. Najsłynniejszym koniem Zangersheide jest Ratina Z, zwierzę to jednocześnie uznaje się za najbardziej utytułowanego czempiona w skokach przez przeszkody. Księgę stadną rasy Zangersheide założono dopiero w 1992 roku.
Zangersheide to konie wykorzystywane głównie w sporcie, ich predyspozycje sprawiają, że znakomicie radzą sobie w skokach przez przeszkody. Wrodzona zwinność bezsprzecznie czyni je jednymi z najlepszych skoczków wśród koni, czego najlepszym dowodem są liczne tytuły i wyróżnienia zdobyte w międzynarodowych konkursach i zawodach. Ponadto Zangersheide użytkowane są pod siodło - słuchają jeźdźca i są posłuszne, w związku z czym spełniają się jako ogiery wierzchowe. Z uwagi na ich ograniczoną liczebność oraz naturalne zdolności, Zangersheide raczej nie są wykorzystywane do innych celów aniżeli sport. Wyjątkiem są oczywiście ogiery, które z różnych powodów nie mogą brać udziału w zawodach, wtedy to po spełnieniu odpowiednich wymogów mogą stać się rozpłodnikami. Zangersheide to konie wyjątkowe, posłuszne, zwinne, szybkie i niebywale piękne, a to tylko niektóre z powodów, dla których warto rozważyć ich kupno.