jest pewny w terenie
dostępny TÜV
bezproblemowy przy kowalu
LU
Duński Koń Gorącokrwisty (Dansk Varmblod) to nowoczesna rasa koni sportowych wywodzących się z Danii. Jest bardzo młoda, gdyż jej początki sięgają zaledwie połowy XX wieku, w kolejnych latach dochodziło natomiast do licznych krzyżówek duńskich klaczy z elitarnymi ogierami różnych koni z całej Europy. Dzięki temu możliwe stało się uzyskanie konia o doskonałych predyspozycjach szybkościowych i wytrzymałościowych. Jeśli planowane jest kupno Duńskiego Konia Gorącokrwistego, zdecydowanie warto mieć to na uwadze. Sprzedaż Duńskiego Konia Gorącokrwistego jest natomiast świetną okazją do niemałego zarobku.
Ogłoszenia na pierwszej stronie
LU
DK
DK
DK
DK
DK
DK
DK
BE
DE
DE
GB
DK
DK
DK
NL
DK
DE
DE
DK
Kupno Duńskiego Konia Gorącokrwistego? W pierwszej kolejności lepiej dowiedzieć się nieco więcej o tej rasie. Duńskie Konie Gorącokrwiste są obdarzone doskonałą wytrzymałością i szybkością, a także wyjątkową zdolnością do skakania. Dlatego też sprawdzają się zarówno przy dresażu, jak i podczas skoków przez przeszkody, na przestrzeni lat zdążyły zresztą zasłynąć w obu dyscyplinach. Oprócz tego Duńskie Konie Gorącokrwiste są odporne na choroby i bardzo łatwe w utrzymaniu - nie sprawiają problemów w hodowli. To cenna informacja, którą dobrze przekazać, jeśli planowana jest sprzedaż Duńskiego Konia Gorącokrwistego. Ponadto rasa ta charakteryzuje się bardzo łagodnym i przyjaznym temperamentem oraz niezwykle płynnym i swobodnym chodem.
Duńskie Konie Gorącokrwiste posiadają atrakcyjną głowę, a cała sylwetka jest nadzwyczaj muskularna. Mocna szyja osadzona jest na szerokiej klatce piersiowej ze skośnymi łopatkami, charakterystyczny jest też silny grzbiet oraz potężne nogi. Duńskie Konie Gorącokrwiste można spotkać w każdym jednolitym umaszczeniu podstawowym, najczęściej są to jednak osobniki gniade. Przeciętna wysokość dorosłego konia w kłębie waha się w granicach od 160 cm do 173 cm (zwykle około 165 cm).
Historia Duńskiego Konia Gorącokrwistego rozpoczyna się w połowie XX wieku, pierwszymi istotnymi ośrodkami tej rasy były klasztorne stadniny w Holsztynie i późniejsze stadniny królewskie w Frederiksborgu. Hodowano tu konie holsztyńskie i fryderykborskie. Sama rasa Duńskiego Konia Gorącokrwistego rozwinęła się w wyniku rozważnego procesu hodowlanego, w ramach którego krzyżowano geny aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu. Krzyżówka koni fryderyksborskich z folblutami dała dobrej jakości, lecz lekko przyciężkawego wierzchowca, który wciąż był poprawiany poprzez domieszki krwi koni trakeńskich, selle francaise, wielkopolskich i ponownie folblutów. W końcu poprzez selektywną hodowlę otrzymano konkretny typ, który stał się współczesnym Duńskim Koniem Gorącokrwistym. Różni się on znacznie od innych koni półkrwi, dzięki temu, że nie ma w sobie genów hanowerskich.
Mając na uwadze kupno Duńskiego Konia Gorącokrwistego lub sprzedaż Duńskiego Konia Gorącokrwistego, warto mieć na uwadze, że wszystkie ogiery tej rasy muszą przejść surową selekcję. Ma to za zadanie utrzymanie wysokich standardów rasy oraz specyficznych cech rasowych. Księga stadna rasy powstała w latach 60. XX wieku, a Stowarzyszenie Hodowców robi wszystko, by jak najlepiej wypromować te piękne zwierzęta.
Duńskie Konie Gorącokrwiste to bardzo wszechstronnie użytkowane zwierzęta, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Choć rasa jest młoda, to jej przedstawiciele słyną jako świetne konie ujeżdżeniowe oraz wierzchowce. Z powodzeniem wykonują polecenia jeźdźca i łatwo się prowadzą, są przy tym szybkie i wytrzymałe. Oprócz tego dysponują świetną skocznością, z tego też powodu występują w rozmaitych zawodach i konkursach. Czasem Duńskie Konie Gorącokrwiste można czasem spotkać także szkółkach jeździeckich. Nie ulega wątpliwości, że kupno Duńskiego Konia Gorącokrwistego to znakomity pomysł dla każdej stadniny oraz hodowców, którzy cenią konie o rewelacyjnych predyspozycjach jeździeckich.